niedziela, 21 października 2007

Dziennikarstwo internetowe na równi z innymi!

Dziennikarstwo internetowe stało się równoprawnym z dziennikarstwem tradycyjnym. Grand Press coroczna nagroda przyznawana od 1997 roku, przez miesięcznik Press została poszerzona o materiały opublikowane na łamach internetu.
Art5. Zgłoszenia do konkursu przyjmuje redakcja miesięcznika "Press". Teksty, audycje radiowe i programy telewizyjne mogą zgłaszać dziennikarze lub redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne, internetowe. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 9 listopada 2007 roku. W przypadku zgłoszeń za pośrednictwem poczty o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.

Oznacza to nie mniej ni więcej, że dziennikarstwo internetowe zyskało uznanie i została doceniona jego rola i wkład w świecie mediów. Jestem jednak ciekaw zapisu:

materiały internetowe – lecz akceptowane będą tylko teksty stricte dziennikarskie opublikowane na stronach profesjonalnych redakcji internetowych.
Kto oceni profesjonalizm redakcji internetowych? Jak ocenić czy redakcja jest profesjonalna? Czy są jakieś kryteria? Teoretycznie dwie osoby prowadzące bloga mogą nazwać się redakcją, ale czy zostaną uznane za profesjonalną?

Te pytania wysłałem na adres poczty internetowej miesięcznika. Oto odpowiedźi:

Dzień dobry,
czym jest profesjonalna redakcja oraz profesjonalny materiał dziennikarski wie każdy, kto w zawodzie dziennikarza jest zawodowcem. O tym decydują zasady zawodu, a nie miejsce jego wykonywania.
Osoby zgłaszające od lat prace na Grand Press także o tym wiedzą, gdyż jest to konkurs dla profesjonalistów. Także w tym roku, gdy włączamy dzienikarstwo internetowe.
Renata Gluza
"Press"


Szczegóły na temat warunków zgłoszeń znajdują się na stronie www.grandpress.pl.


Przeczytaj też:
> Recenzja książki Grand Press 2004 - dziennikarskie hity

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz