niedziela, 7 października 2007

Yoper Linux Titanium w wersji 3.01

Twórcy dystrybucji Yoper Linux (Yoper, ang.Your Operating System), która jest połączeniem tego co najlepsze w innych dystrybucjach Linuksa zaaktualizowali wydanie do wersji 3.01. Yoper Linux to młoda dystrybucja Linuksa na desktop, reklamowana jako najszybszy system operacyjny zaraz po instalacji. Dystrybucja pomimo, że ciągle uaktualniana nie jest polecana osobom, które nie posiadają doświadczenia z Linuksem.

W najnowszej aktualizacji pod nazwą Titanium, wprowadzono nowe rozwiązania techniczne, pomimo, że jest to pierwsza aktualizacja przed wprowadzeniem wersji 3.1 którą zespół zapowiada na grudzień 2007. Jako jądro wykorzystano Linuksa w wersji 2.6.21.1. W porównaniu z poprzednią edycją pojawiło się 500 nowych, bądź zaktualizowanych pakietów. Twórcom udało się naprawić kilka błędów z poprzedniej dystrybucji. W tej dystrybucji wprowadzono X.org 7.3, KDE w wersji 3.5.7 (razem z KOffice 1.6.3), Firefoksa 2.0.0.7 oraz wiele innych pakietów dostępnych w internecie.

Wersja Yoper 3.01 jest dostępna do ściągnięcia w dwóch wersjach:
- Slim CD (142 MB)
- Single CD (678 MB).

Planowana jest również wersja na płycie DVD, która dostępna będzie za dwa tygodnie. Poszczególne wydania różnią się ilością pakietów.

Yoper oprócz szybkości działania oferuje wsparcie dla sprzętu (m.in. autodetekcja i konfiguracja akceleracji 3D dla kart NVidia podczas instalacji, dzięki użyciu programu Sax2 z openSUSE). Yoper jest zoptymalizowany dla procesorów klasy i686 i wyższych. System jest gotowy do pracy po instalacji w niespełna pół godziny. Yoper pomimo, że jest jeszcze nie w pełni dopracowany, najszybciej zdobywa popularność wśród innych dystrybucji Linuksa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz