poniedziałek, 12 listopada 2007

Mrówki w prezencie?

Mrówki to jedne z najbardziej fascynujących owadów na naszej planecie. Każdy słyszał o ich niezwykłej sile i doskonałej organizacji społecznej - jednak z niewiadomych powodów nie jesteśmy zbyt szczęśliwi gdy owady te wprowadzają się do naszych mieszkań czy domów. Kosmiczne Mrowisko zmieni ten głęboko niepokojący stan rzeczy.

Tak brzmi reklama akwarium z mrówkami. Co ciekawe różni się od zwykłego akwarium z dwóch powodów: nie pływają w nim rybki i jest wypełnione żelem, które lubią mrówki, aha no i one również tam będą jak je złapiesz ;) Taki niekonwencjonalny pomysł na prezent zaproponował sklep internetowy iprezenty.pl

Produkt ten został stworzony przez NASA na potrzeby badań nad zachowaniem organizmów żywych w stanie nieważkości. Jest on wypełniony specjalnym, nietoksycznym żelem, który stanowi środowisko życia dla tych stawonogów. Do zestawu załączone jest specjalne narzędzie do łapania mrówek. Już po kilku dniach od wpuszczeniu do środka małej grupki (około 15 sztuk) naszych nowych sześcionożnych przyjaciół zaczynają pojawiać się pierwsze fascynujące tunele, które z czasem zaczną tworzyć skomplikowaną sieć. Żel, w którym mrówki drążą tunele stanowi zarazem całe potrzebne im pożywienie.


2 komentarze:

  1. no proszę, mam pomysł na urodziny. Proszę o więcej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Idea bardzo ciekawa ale gorzej z wykonaniem. Zwierzęta ma się po to, by mieć kontakt z naturą, z jej kawałkiem. A taki kolorowy żel będący pożywieniem? Okropność. Jakaś niesmaczna symbioza natury i techniki. To już wolę te rybki..

    OdpowiedzUsuń