środa, 19 września 2007

Google oferuje własny Power Point

Google poszerzyło swój pakiet internetowych aplikacji biurowych "Docs" o aplikację do tworzenia multimedialnych prezentacji. Program jest podobny do oferowanego przez Microsoft konkurencyjnego tytułu - Power Point. Aby pracować na aplikacji wystarczy komputer podłączony do internetu i przeglądarka www, w której otwozymy stronę docs.google.com. Aplikację można używać od dziś i jest również dostępna w języku polskim.

Prezentację tworzy się zadziwiająco łatwo. Lista opcji nie jest rozbudowana, ale bardzo praktyczna. Do prezentacji można dołączyć zdjęcie, odnośniki URL, czy formatować tekst w wybrany przez nas sposób. Dla osób, które czują się z grafiką i kolorami na bakier, Google przygotowało zestaw 15 szablonów graficznych, z których można skorzystać. Kilka kliknięć i mamy gotową prezentację.

Owoc naszej pracy możemy zapisać on-line jak i w formacie PPT. Mamy również możliwość publikacji w sieci pod wygenerowanym, unikalnym adresem URL. Nad prezentacją może pracować jednocześnie wiele osób.

Przedstawiciele firmy Google zaręczają, że nowa aplikacja nie jest konkurencją dla programu Power Point firmy Microsoft. Ma jedynie umożliwić szybką i łatwą pracę zdalną. Jednakże gdy Google wyposaży swój nowy produkt w większą ilość funkcji, biznesmeni szukający oszczędności w swoich firmach, zapewne skorzystają z tej alternatywy.

Opublikowano również w serwisie: pcarena.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz