poniedziałek, 10 maja 2010

Weekendowy codziennik

Cytat: 
Opinia publiczna to lincz, lincz zaś zawsze stanowi rozrywkę. Nawet jeśli zamiast pistoletem posłużymy się artykułem w gazecie. - Ryūnosuke Akutagawa

Dowcip:
W szkole
- Hej, ty tam, pod oknem - kiedy był pierwszy rozbiór polski? Pyta nauczyciel.
- Nie wiem.
- A w którym roku była bitwa pod Grunwaldem?
- Nie pamiętam
- To co ty właściwie wiesz? Jak chcesz zdać maturę?
- Ale ja tu tylko kaloryfer naprawiam.

Wybrane rocznice:
  • Rosja - Dzień Zwycięstwa 
  • Dzień Unii Europejskiej 
  • Krzysztof Kolumb rozpoczął czwartą, ostatnią podróż do Nowego Świata. Przegląd prasy:

Bogdan Szpryngiel nie zebrał wymaganych 100 tys. podpisów - kandydat na Prezydenta Polski, z Opola, motywował swój start tym,  ludzie chcieliby kogoś normalnego a on przecież jest normalny. Udowadniając tą tezę powoływał się na przeprowadzone przez siebie sondaże. CBOS i inne instytucje badające opinię mogą jednak spać spokojnie. Sondaż kandydata z Opola nie sprawdził się. Teraz wynika z niego że ludzie bądź ich kandydaci są nienormalni.

Kraków: młodzi remontują domy potrzebującym - Bardzo fajna akcja, godna naśladowania. Współpraca urzędników socjalnych (MOPS) i kadry nauczycielskiej (znalezienie chętnych). Młodzież zobaczy też przy okazji jak wygląda życie w "niedosycie".

Plac czerwony. (foto. p.blaszak)
Piękna pogoda w Moskwie to nie przypadek - ciemne chmury zebrały się nad planowaną defiladą, jednak one Rosjanom nie były straszne, rozpylili w powietrzu tlenek srebra i cement, który stworzył pierścień wokół stolicy i nie pozwolił chmurom deszczowym wejść w niepowołane miejsce. Ciekawe co zrobi Kreml, jak mieszkańcy Moskwy będą domagać się pięknej pogody na co dzień?!

Video:

Ciekawa animacja. W 80 sekund dookoła świata. Phileas Fogg może się wstydzić.Polecany demotywator:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz