środa, 29 kwietnia 2009

Architektura w Krakowie i Polsce, nowe grupy na Flickr

Niedawno założyłem dwie grupy fotograficzne Architektura w Krakowie i Polska Architektura w serwisie fotograficznym flickr.com. Zapraszam chętnych do przyłączenia się i robienia zdjęć polskiej architekturze. Nie ma limitu dodawania zdjęć jednak grupa jest moderowana, co oznacza że nie każdy może zamieścić tu swoje zdjęcie, bowiem zależy mi przede wszystkim na jakosci zdjęć, więcej na ten temat w zasadach grupy.Cel grup

Założeniem grup jest przedstawienie współczesnej architektury w dobrym świetle, którą przecież będziemy oceniać również a może przede wszystkim na podstawie wykonanych fotografii. Zaś one - mam nadzieję - że skłonią was do dyskusji nie tylko o formie, kształcie, kolorze, funkcji budynku, ale również o tym jak wpisuje się w najbliższe otoczenie i ogólnie w architekturę miasta. Mam również nadzieję, że dzięki tej grupie wiele osób nauczy się, bądź rozwinie swoje umiejętności fotografowania architektury.

Trudna sztuka

Fotografia architektury jest powszechnie wśród fachowców uważana za jedną z najtrudniejszych. Bo dotyczą jej nie tylko standardowe zasady, jak kadr i kompozycja, ale też sprawy związane z zasadami optyki czy geometrii.

Architektura potocznie rozumiana jest jako sztuka projektowania i kształtowania budowli. Światowy Dzień Architektury przypada 1 lipca

Zaproś innych!


Znasz kogoś, kto również fotografuje architekturę? Daj mu znać, podziel się likiem do grupy (Architektura w Krakowie, Polska Architektura). Widziałeś ciekawe zdjęcie architektoniczne, którego nie ma na grupie? Zaproś jego autora podając link do grupy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz